Cosplay

Kaito Shion(Vocaloid)~

27. září 2013 v 13:38 | Baka de Marionette
Podle všeho by se mělo začít od nejstarších po nejmladší, ale pochopte... Ležíte si v posteli, na smrt unavení, vyčerpaní, s palčivou bolestí v krku, jakoby vám mělo hrdlo padnout v plamenech. Ale co se nestane? Přijde vám dlouho očekávaný cosplay! A všechna ta aktuální radost mám vžene tolik krve do žil, že nehledě na svou indisponovanost, vyskočíte z postele, napatláte na sebe ohromné množství makeupu, navléknete se do slušivého kostýmu a paruky a... tradá! Zase si připadáte hezky a 'k něčemu', ne jen jako pytel masa, válící se na smrtelné posteli.
Inu... přišel mi cosplay. Jak jsem již řekla, své kostými si nešiji, aby tu do mě někdo nezačal šít :D. Většinu času je věnuji do rukou své superšikovné švadleně přímo z mého města a nebo, čas od času, naší známé Navice. Ale jen, pokud se jedná o složitější práci.
~
Na letošní AkiCon jsem plánovala cosplaye tři. Inu... brigáda, peníze, natěšenost neskutečná... ale bohužel dva z nich padly. Protože, ač se to zdá nemožné, i já jsem člověk a potřebuji sem tam nějaké to normální oblečení. Ono by bylo všechno jednodušší, kdybych mohla chodit do školy v cosplayích a necítila bych se při tom jako naprostý idiot. Bohužel to nejde a tak jsem polovinu svých financí utratila za civilní oblečení. A na cosplaye již nezbylo. Tedy... na jeden ano. A tím vyvoleným se stal Kaito Shion z Vocaloidů.
Je složité jen tak z fleku popsat, proč zrovna on. Postavy si většinou vybírám pocitově a je pro mě složité jen tak vypláznout smysluplnný důvod. Ale, abychol začali nějak rozumně, rozhodně miluji jeho hlas. Ale přestože ho mám moc ráda, Gakupův se mi poslouchá mnohem lépe. Ale jak říkám, pocitově mě doslova dostal a oslovil Kaito. Dříve jsem cosplayovala Miku, tak spousta lidí byla zmatená, proč najednou zrovna on...
Je to uke. Jeden z hlavních znaků, co spolu máme společný a jakožto yaoistka ho samozřejmě páruji s Gakupem a moc ráda píšu RPG na toto téma. Hlavně skrze roleplaying se s postavou sbližuji.
Je to úchyl se svou erotickou šálou. Vcelku komik, který ale uvnitř citově strádá. Hodně jsem se do něj vžila, což je vždycky u postav, které cosplayuji, důležité. Nikdy bych nemohla být postavou, která není... mou součástí.
A samozřejmě, co se týče vzhledu, on je ten typ, který mi sedne. Vím, že mi několikrát bylo řečeno, že se hodím převážně na cosplayování chlapců od 14ti do 20ti let. A podle všeho to bude pravda <:D.
Takže to je můj nejaktuálnější cosplay, který je samozřejmě stále 've výstavbě' a já budu ráda za jakýkoliv názor a konstruktivní kritiku :).
~Baka de Marionette

Nemilé začátky~

24. září 2013 v 22:15 | Baka de Marionette
Říká se, že každá story nějak začíná a nějak končí. Tak samozřejmě, logicky. A oné začátky nejsou v některých ohledech zrovna nejlepší. A to se týká jakékoliv činnosti/koníčku/čehokoliv. Protože se můj ending ještě zdaleka nekoná, budeme se raději věnovat onomu vtipnému začátku. Je to, jakoby vás někdo hodil do ohrady lvům. A starej se.
Nevím, alepoň já jsem tam tak vhozena byla. Bez jakýchkoliv zkušeností a rad, bez předchozích informací o cosplayi jako takovém, bez inspirace. Jen s obrázkem svojí oblíbené postavy a snem, že možná i já jí budu moci vdechnout pozemský život. Tou postavou byla Miku Hatsune. Vzpomínám si na svoje začátky v otaku komunitě. Anime jsem sledovala aktivně od svých jedenácti let, ale v přítomnosti ostatních fanoušků jsem se začala objevovat až v roce 2011, kdy jsem navštívila svůj první con ještě jako vcelku civilní návštěvník. Tam mě právě cosplay okouzlil a donutila jsem se zařadit mezi ty úžasné lidi, co mají tu možnost stát se živoucími anime postavami.(↓)
 
 

Reklama