Baka de Marionette

Nový vzduch do plic...

22. září 2013 v 16:22 | Baka de Marionette
~
Máme tu podzim.
Nastávající období chladu, zimy a dlouhých melancholických večerů nad horkým hrnkem kakaa, nasávajíc jeho omamnou vůni, hledíce do zapadajícího slunce, které tak troufale háže do našich oken různobarevné odlesky svých hřejivých paprsků. A já píšu článek. Ten, ke kterému jsem se přemlouvala snad už déle než tři měsíce.
To je tak, když se vysloužilý bloger chce vrátit a oprášit své staré řemeslo, které ho dříve tolik naplňovalo, dokázalo ho rozveselit, pomohlo mu se vypsat ze svých tíživých myšlenek. Ale tenhle vysloužilý bloger si za tu dlouhou pauzu nalezl nový středobod svého zájmu. A stal se cosplayerem.
Otázkou ale zůstává... proč tyhle dvě zajímavé činnosti nespojit v jednu, začít psát a najít novou múzu, novou chuť sdělit světu, co máte na srdci, v čem vynikáte, co milujete.
Někteří mě znají, někteří ne. Někteří mě milují a někteří nenávidí. Ale to už je úděl těch, kteří jsou takříkajíc 'více na očích.' Můžete mi říkat Baka de Marionette. Nebo jenom Marionette. Nebo jenom Baka. Je jen na vás, kdo pro vás budu a jak mě budete oslovovat.
---
Svou cosplay dráhu jsem započala přibližně před třemi lety. Přesněji... letos v listopadu tomu budou tři roky. Na svém prvním conu, který jsem navštívila, se mi do hlavy vštěpila myšlenka.. "Proč bych taky nemohla vdechnout život svojí oblíbené postavě?" Vše to začalo tím, když jsem na Advíku 2011 uviděla přenádhernou Miku Hatsune. V té době jsem byla jejím největším fanouškem a tak, když jsem ji viděla v její 'živé formě', nemohla jsem odolat a celá rozklepaná k ní dokulhala s prosbou o fotku. A od té chvíle to prostě jelo. Na svém dalším conu, AkiConu 2011, jsem vyrazila ve svém prvním cosplayi. Právě Miku Hatsune. Musím říct, že když se ohlédnu zpět, dala bych si za některé věci pořádnou facku. Ale přecejen.. každý někdy začínal.
Říká se, že cosplayer se musí vypracovat. Říká se, že to trvá spousty, spousty let, než se prosadí a získá nějaké ty zkušenosti a příznivce. Mě to trvalo ony tři roky.
Jsem známá svou netrpělivostí. A také svou perfekcionistickou stránkou. A tak není divu, že jsem se s výše uvedeným tvrzením nechtěla smířit a vyrazit na vyšší příčky okamžitě. Snažila jsem se udělat perfektní cosplaye hned od mých začátků a dnes? Myslím si, že jsem na velice dobré cestě. Spousta lidí nechce uvěřit tomu, že se cosplayi věnuji podle nich tak krátkou dobu. Ale tak, za to může zřejmě i má nátura.
Sama nevím, co si od tohohle blogu slibovat. Možná to bude místo, kde se budu moci vypisovat jako dříve. Kde se budu moci svěřit. A nově možná i sdílet své zážitky a výtvory, které by si zasloužily spatřit světlo světa.
Může se vám tu líbit a nemusí.
Ale každopádně..
.. mi držte palce.
~Baka de Marionette
 
 

Reklama